Ohlédnutí za první letošní Hudební terasou

V loňském roce jsme si v kulturním centru vyzkoušeli nový formát koncertů a osvědčil se, proto jsme se letos rozhodli navázat hned čtyřmi dalšími koncerty tohoto typu. Řeč je o Hudebních terasách.

Jako první se nám v rámci letní hudební série letos představilo uskupení Capela Obscura. Z důvodu nepříznivého počasí jsme sice byli nuceni akci přesunout z venkovní terasy do vnitřních prostor kavárny kulturního centra, kvalita vystoupení ani hudebního zážitku tím ale nijak neklesla. Během asi dvouhodinového koncertu stihla kapela v čele se zpěvačkou Janou Darebníkovou zahrát šansonové písně od takových legend jako jsou například zpěvačky Edith Piaf či Zaz.

Na své si přišli ale i příznivci alternativní až experimentální hudby. Kromě šansonů, totiž zazněla i jazzově laděná zpracování písní či zhudebněných básní.

Naplněná kavárna ocenila Capelu Obscuru dlouhým potleskem.

Další Hudební terasa nás čeká v neděli 28. července, kdy od 17.00 vystoupí hudebník Bolek Vjaclovský. Doufejme, že tentokrát bude předpověď počasí příznivější a my si budeme moci vychutnat další hudební zážitek ve venkovních prostorách kulturního centra.