Památné stromy ve Vizovicích

Polní hrušeň u Vizovic

Popis stromu:

hrušeň obecnou o obvodu kmene 327 cm a výšce 13 m nalezneme na okraji města u polní cesty. Stáří stromu je odhadováno na 300 let a každého zaujme svým zvláštně tvarovaným kmenem a větvemi.

Popis trasy: Trasa začíná u informačního centra. Při pohledu na informační centrum se dáme doprava po chodníku kolem hlavní cesty, zhruba po 60 metrech přejdeme přes přechod hlavní silnici a následně podél „bytovek“ mírně do kopce. Od lékárny rovně do prudšího kopce. Jakmile dojdeme na křižovatku (pod budovou základní školy) vydáme se doleva podél základní školy. Po 100 metrech doprava opět do kopce. Na dalším rozcestí odbočíme doleva po ulici Komenského a následně navážeme na ulici Polní. Polní ulicí stále rovně. Na jejím konci můžeme po levé straně spatřit památnou Polní hrušeň.

 

Růžová lípa

Popis stromu: v centru města na ulici Růžová, podle které dostala i své nynější jméno, roste asi 300 let stará lípa velkolistá o obvodu kmene 453 cm a výšce 20 m.

Popis trasy:

Popis trasy: Od autobusového nádraží přejdeme přes hlavní silnici k supermarketu Albert. Po jeho levé straně se nachází ulička vedoucí mezi panelovými domy, kterou se vydáme. Po 100 metrech (na konci chodníku) se dáme doleva vzhůru do kopce, kde se po pravé straně nachází památný strom Růžová lípa.

 

Jeřáb oskeruše

Významné stromy

Lípy u Vizovického šenku