Zbigniew Czendlik: POSTEL HOSPODA KOSTEL

mapa není k dispozici

Datum / čas
14. 11. 2024
18:00 - 20:00

Místo konání
Kulturní centrum Vizovice

Kategorie

Koupit vstupenky online


POSTEL HOSPODA KOSTEL

14. listopadu / čtvrtek / talk show

Vstupné v předprodeji 250 Kč, na místě 300 Kč.

Vstupenky k dispozici online, přes QR kód, v papírnictví Betty a v Turistickém informačním centru.

 

Zbigniew Jan Czendlik (1964), řečený Zibi, je římskokatolický kněz polské národnosti působící v České republice a od roku 1992 děkan lanškrounský. Je mediálně známý zejména díky přátelským vztahům s řadou osobností z oblasti kultury, šoubyznysu a sportu.

Působí rovněž jako moderátor, např. v pořadu Českého rozhlasu 2 Jak to vidí (2015) a moderoval rovněž cyklus Uchem jehly v České televizi (2011-2022).

Rád sportuje, dříve hrával fotbal a tenis, nyní se věnuje golfu, v zimě si rád zalyžuje. Aktivně se podílí na charitativních a sociálních projektech různého typu, za účelem podpory seniorů či dětí s hendikepem. Je patronem psího útulku.

V říjnu 2016 vyšla kniha Zbigniewa Czendlika a Markéty Zahradníkové s názvem Postel hospoda kostel, za níž obdrželi cenu čtenářů v rámci soutěže Magnesia litera 2017. V roce 2018 vyšel polský překlad této knihy “Bóg nie jest automatem do kawy”. Koncem roku 2018 se na trhu objevila kniha s přepisy rozhovorů s několika českými osobnostmi z pořadu ČT Uchem jehly, jehož byl Zbigniew moderátorem. Nese název Uchem jehly: Zbigniew Czendlik a jeho hosté. V roce 2020 pak její 2. díl. A do třetice vyšla na podzim 2019 kniha Farská kuchařka, jíž je spoluautorem. V roce 2021 si zahrál po boku Bolka Polívky roli faráře ve filmu Gump-pes, který naučil lidi žít a v březnu 2024 přijde do kin pokračování Gump-Jsme Dvojka. Pro ČT natočil v roli moderátora dokumentární cestopisný cyklus Karavanem po Polsku (2024).

Součástí pořadu je autogramiáda uvedených knih.

Obsahem talk show POSTEL HOSPODA KOSTEL je vyprávění příběhů z jeho života osobního i jiného… podané humorem jemu vlastním, kdy některé z nich jsou zaznamenané ve stejnojmenné knize a další přinesl život posléze, od jejího vydání. V průběhu 90 minut se také dotýká problematiky současného světa a jejího aktuálního dění, o čemž všem se rád s diváky otevřeně podělí.