Smetana – básník a virtuóz klavíru

nahrávám mapu....

Datum / čas
31. 5. 2024
19:30 - 21:30

Místo konání
Státní zámek Vizovice

Kategorie

Koupit vstupenky online


První koncert, který se bude konat v rámci letošního Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby.

Březnové 200. výročí narození Bedřicha Smetany připomene program zahajovacího koncertu festivalu složený z jeho méně známých klavírních skladeb: Poklad melodií, Lístky do památníku, Črty a další.

Na klavír bude hrát Jitka Čechová, která hru na klavír studovala na konzervatoři v Praze a následně na Akademii múzických umění v Praze. Velký vliv na rozvoj její hudební individuality měla postgraduální studia u Eugena Indjice v Paříži a Vitali Berzona ve Freiburgu. Získala titul laureáta v řadě mezinárodních soutěží. Jako sólistka je ceněna kritikou v mnoha evropských zemích, ale také v zámoří. Pravidelně bývá zvána na velké hudební scény a festivaly, jako je například Pražské jaro, Graz, Paříž, Alte Oper Frankfurt, Baden-Baden, Edinburgh, Janáčkův máj nebo Moravský podzim.

Kromě sólového vystupování je také členkou Smetanova tria. Těžiště repertoáru Jitky Čechové představují díla českých autorů – Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka či Bohuslava Martinů. V roce 2014 dokončila pro vydavatelství Supraphon kompletní nahrávku klavírních děl Bedřicha Smetany, která sbírá ocenění významných hudebních kritiků a časopisů v tuzemsku i v zahraničí. Nedávno také dokončila kompletní nahrávku klavírních koncertů Josefa Páleníčka ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. V současnosti se podílí na souborové nahrávce 550 sonát Domenica Scarlattiho pro Český rozhlas.

V posledních letech vedla mistrovské kurzy v Praze, Londýně, Manchesteru, Brazílii, Los Angeles, Wisconsinu či Luxemburgu.

Vstupenky k dispozici online, v Turistickém informačním centru a na místě.

Vstupné 250 Kč