POZEMŠŤAN – Pavol Seriš

nahrávám mapu....

Datum / čas
16. 9. 2022
19:00 - 20:30

Místo konání
Dům kultury Vizovice

Kategorie

Koupit vstupenky online


Dům kultury Vizovice Vás srdečně zve 16. 9. 2022 v 19 hodin na divadelní komedii POZEMŠŤAN.

Bláznivý příběh mimozemšťana, který touží stát se pozemšťanem. Pohybuje se po planetě Zemi a bedlivě nás pozoruje, aby se naučil být jako my. Nemá to ale jednoduché. Jsme totiž podivnější, než si myslel. Podaří se mu pochopit naše chování a zapadnout do společnosti?

Ve své nejnovější autorské inscenaci Pavol Seriš satiricky pohlíží na chaotický svět, který dnešní člověk přijímá jako normu. “Pozemšťan” je divadelní zprávou o lidech 21. století, kteří se dívají všude kolem sebe, jen ne do zrcadla. Fyzický stand-up a komediální pantomima o tom, jak se chováme a jací jsme.

Hraje Pavol Seriš.

Po studiu anglického a norského jazyka na FF MU absolvoval Ateliér fyzického divadla na Divadelní fakultě JAMU. V prosinci 2017 dokončil na JAMU doktorské studium; svou disertační práci věnoval divadelní tvorbě Bolka Polívky v letech 1972–1987. Od roku 2018 působí na Janáčkově akademii jako pedagog. Jako dramatik a herec se věnuje převážně autorskému divadlu jednoho herce. Se svými inscenacemi Chutilo vám, páni?, Zo ZOO, Autor, Pri kase a dalšími pravidelně vystupuje kromě Slovenské a České republiky i v zahraničí. Ve své tvorbě kombinuje pohybové divadlo, stand-up comedy, pantomimu či tanec, které koření absurdním humorem.

Za své autorské inscenace získal mnoho ocenění: například Cenu za nejlepší herecký výkon na FITUA festivalu 2015 v Agadiru v Maroku, poctu Objev roku na festivalu alternativního umění …příští vlna / next wave… 2014 v Praze, Hlavní Cenu na European Young Theatre 2015 v italském Spoletu, Cenu publika na festivalu Monomaffia 2016 v estonském Pärnu či Cenu diváka za hru Pri kase na Festivalu netradičních divadel Kopřiva 2017.
S Divadlem Bolka Polívky spolupracuje na úspěšných Re:kabaretech a je následovatelem tradice pantomimy a fyzického divadla.