ONLINE: Srí Lanka – za vůní kari, čaje a tuk tuků (Robert Bazika)

mapa není k dispozici

Datum / čas
13. 4. 2021
18:30 - 20:00

Kategorie

Koupit vstupenky online


Online přes Facebook Live
Úterý 13. dubna 2021 v 18:30 UTC+02 až 20:00 UTC+02
Cena: Zdarma · Trvání: 1 h 30 min
Veřejná Kdokoli na Facebooku i mimo něj
Přednášející: Robert „Bazi“ Bazika
Srí Lanka, kterou již Marko Polo nazval nejkrásnějším ostrovem světa, láká cestovatele již celá staletí. Fakt, že málokterý kout naší planety může nabídnout takovou rozmanitost a množství přírodního i kulturního bohatství, umožnil zdejším sinhálským králům vybudovat pozoruhodné impérium, které již před dvěma tisíci let pozlatili svou buddhistickou naukou. Zvěsti o zemi plné drahokamů, vzácného koření a nádherné džungle plné slonů brzy přilákaly lodě arabských, indických i evropských obchodníků a dobrodruhů. Paletu barev tohoto věčně zeleného a horkého ostrova nad rovníkem dotvořili kolonisté, kteří zde vybudovali síť říčních kanálů, zasadili první čajové plantáže a postavili první kostely. Koktejl různých etnik a náboženství, prolínání názorů a technologií ze všech koutů světa a zejména krásy zdejší přírody, dělají Srí Lanku atraktivní i dnes. Můžete tu prozkoumávat pozůstatky velkolepých královských měst, nasávat posvátný klid zdejších chrámů, toulat se po horách nebo pozorovat zvěř zdejších džunglí a národních parků. Můžete ochutnávat nepřeberné barvy a vůně ostrovní kuchyně, procházet se nekonečnými háji kokosových palem, pozorovat želvy i velryby, nebo se oddávat vodním i suchozemským aktivitám. Ale hlavně: V zemi o velikosti naší republiky s 22 miliony obyvatel, šesti miliony potulných psů a třemi miliony tuktuků, úsměvných motorových tříkolek, si můžete zcela bez omezení užívat svobody cestování.
VSTUPENKA
Vstupné dobrovolné. Během přednášky bude k dispozici číslo účtu.
CYKLUS PŘEDNÁŠEK
Jako každý rok poběží cyklus cestovatelských besed v brněnském Café Práh pořádaných CK Kudrna, tuto sezonu od 3.11. 2020 až do 13.4. 2021 téměř každé úterý. Začátek vždy v 18:30.
ONLINE STREAM PŘEDNÁŠKY Z CAFÉ PRÁH
Vzhledem k současné situaci jsme ošem museli udělat změnu a začneme přednášky z Café Práh streamovat.
PRAKTICKÉ INFORMACE
– každá přednáška bude mít 60-70 min.
– živý přenos najdete přímo zde v události nebo na profilu CK Kudrna
– přenos začíná v 18:30 a najdete jej také na bit.ly/38ufNle
Jedná se o poslední přednášku z našeho promítacího cyklu v sezoně 2020/2021. Budeme se tedy těšit v té další, která už proběhne, jak všichni doufáme, v klasickém offline formátu.