KZL – MA BELLE DULCINÉE

nahrávám mapu....

Datum / čas
24. 7. 2020
19:30 - 21:00

Místo konání
Státní zámek Vizovice

Kategorie

Koupit vstupenky online


Kruh přátel hudby Vizovice Vás srdečně zve 24. července 2020 na koncert 53. Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby – MA BELLE DULCINÉE. Vystoupí: Roman Hoza – baryton, Ahmad Hedar – klavírní spolupráce. Francouzské písně 19. a 20. století. Předprodej vstupenek v papírnictví Pavelka a Informačním centru za 200 Kč.

PROGRAM

Maurice Ravel (1875 – 1937)
Don Quichotte à Dulcinée

Gabriel Fauré (1845 – 1924)
Deux chansons, op.4

Claude Debussy (1862 – 1918)
Clair de lune

Ernest Chausson (1855 – 1899)
Les Papillons

Claude Debussy (1862 – 1918)
Nuit d’étoiles

Reynaldo Hahn (1874 – 1947)
L’heure exquise (Chansons grises)

přestávka

Henri Duparc (1848 – 1933)
Invitation au voyage

Francis Poulenc (1899 – 1963)
Bestiare

Camille Saint-Saëns (1835 – 1921)
Danse Macabre

Maurice Ravel (1875 – 1937)
Jeux d’eau

Jaques Ibert (1890 – 1962)
Quatre chansons de Don Quichotte

Roman Hoza
Barytonista Roman Hoza se narodil ve Zlíně. Vystudoval brněnskou Janáčkovu akademii múzických umění a absolvoval roční stáž na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni.
Roku 2014 v rámci programu Young Singers Project vystoupil na prestižním Salzburger Festspiele v roli Dandiniho v Rossiniho Popelce v úpravě pro dětské publikum. Mezi lety 2015 a 2017 byl členem operního studia Deutsche Oper am Rhein v Düsseldorfu, kde vytvořil řadu repertoárových rolí (Morales, Marullo, Silvano, Papageno pro děti a další). Po návratu do České republiky se stal sólistou Národního divadla Brno. Během svého angažmá zde ztvárnil několik zásadních rolí barytonového repertoáru (Don Giovanni, Guglielmo, Rossiniho Figaro, Belcore, Escamillo atd.). Jako host spolupracuje také s pražským Národním divadlem (Mozartův Figaro, Dandini, Mamma Agata), Národním divadlem moravskoslezským (Hamlet) a Divadlem J. K. Tyla v Plzni (Hamlet, Lehárův Danilo).
Ze zahraničních angažmá jmenujme spolupráci s Opera National de Lyon, Göteborg Operan a trvající partnerství s Deutsche Oper am Rhein v Düsseldorfu, kam od nastávající sezóny nastupuje jako stálý člen ansámblu.
Romana Hozu jste mohli slyšet také na festivalu Pražské jaro, Dvořákova Praha, Smetanova Litomyšl, Moravský podzim, Concentus Moraviae a dalších. Jako sólista vystoupil se Symfonickým orchestrem českého rozhlasu, Mladou českou filharmonií, Filharmonií Brno, Janáčkovou filharmonií Ostrava, Filharmonií Hradec Králové, Czech Virtuosi a mnoha jinými hudebními tělesy.
Je také vyhledávaným interpretem komorní a barokní hudby. Schumannův cyklus Dichterliebe provedl za doprovodu A. Hedara ve Dvořákově síni Rudolfina. Pravidelně jej můžete vidět po boku cemballistky B. M. Willi nebo jako sólistu barokních ansámblů Collegium 1704, Musica Florea, Ensemble Inégal nebo Czech Ensemble Baroque. Do jeho repertoáru patří, mimo mnoha jiných, basový part v Händelově Mesiáši, Haydnově Stvoření nebo Ježíš v Janových pašijích J. S. Bacha.
V sezóně 2019/20 se Roman Hoza uvedl například jako Král Matyáš v Dvořákově opeře Král a uhlíř na festivalu Dvořákova Praha, dále jako Mamma Agata (Donizettiho Poprask v opeře) a Don Giovanni ve Stavovském divadle, Dandini (Rossiniho Popelka) v Deutsche Oper am Rhein, Danilo (Veselá vdova) v Plzni a pražském Karlíně a na domovské scéně v Brně jako lazebník Figaro, Escamillo, Jaufré Rudel (Saariaho Láska na dálku) nebo Guglielmo (Cosi fan tutte).

www.romanhoza.com
www.youtube.com/playlist?list=PLW0vIuAMsrRR-CSMtOnzQOow82rRZ3wot
Ahmad Hedar

Klavírista, zpěvák a vocal coach Ahmad Hedar se narodil do syrské rodiny a už od dětství zpíval ve sboru Pueri Gaudentes, s nímž podnikal cesty do zahraničí (Španělsko,
Polsko, Itálie), a pravidelně účinkoval ve Státní opeře Praha (Carmen, Turandot, Orlando Furioso).

Jeho klavírní vzdělání zahrnuje práci s významnými pedagogy a umělci – Jan Bartoš, Martin Ballý, Irinka Kondratenko – završením těchto snah se stalo studium na AMU Praha ve třídě Martina Kasíka a Františka Malého. Zúčastnil se mnoha mistrovských kurzů, na nichž pracoval s velikány klavírního umění – Paul Badura Skoda, Andreu Gavilov, Zenon Fishbein a další.

Jako korepetitor operního zpěvu pracoval Ahmad Hedar s předními pěvci mladé generace, ale i s velikány opery, jmenujme například Gabrielu Beňačkovou, Evu Randovou, Bojidara Nikolova, Magdalenu Hajjóssyovou, Bryana Hymela, Xabiera Anduagu, Petra Nekorance, Romana Hozu, Borise Prýgla a další. V roce 2016 vyhrál cenu za nejlepší klavírní doprovod na Mezinárodní pěvecké souteži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

Jako klavírista se představil na mnoha festivalech po České republice i zahraničí – koncert ČSKH pod záštitou České filharmonie s Romanem Hozou, Mahlerova Jihlava, Svatováclavské slavnosti, Hudební festival Antonína Dvořáka s Gabrielou Beňačkovou, Festival Artura Schnabela Polsko, Dvořákova Praha (2019).

Ahmad Hedar je členem spolku Runoperun, který se snaží přiblížit operu mladému publiku a široké veřejnosti. Runoperun v roce 2016 nastudoval Kouzelnou flétnu, kterou na místě bývalého Stalinova pomníku shlédlo přes 3000 diváků. V roce
2017 nastudovali Figarovu svatbu (Venuše ve Švehlovce) a v roce 2018 vedl Hedar hudební nastudování opery Rusalka, která byla s fenomenálním úspěchem provedena na multižánrovém festivalu Povaleč. V roce 2019 a 2020 uvedl se spolkem monooperu La Voix Humaine Francise Poulenca na festivalu Opera 2020.

Je také klavíristou a korepetitorem Opera Studio Praha, s nimiž se podílel na provedení opery Časoplet Lukáše Sommera, jenž bude také reprízována na festivalu Opera 2020. V letech 2016-2018 pracoval jako klavírista DJKT v Plzni, nastudoval zde mnoho oper (Kouzelná Flétna, Macbeth, Evžen Oněgin, Madama Butterfly, Medea, a mnoho dalších).

V roce 2019 se stal stipendistou prestižních Bayreuther Festspiele.

Ahmad Hedar se kromě klavíru věnuje i zpěvu, a to opernímu i neklasickému.
Účastnil se mnoha soutěží – Absolutní vítěz Olomoucké pěvecké soutěže, 2, cena Pražský pěvec.

Od roku 2011 do roku 2018 působil jako klavírista a aranžér v kapele zpěvačky Debbi, která za svou kariéru vyhrála 2 ceny Anděl – za píseň roku a zpěvačku roku. Od roku 2019 pedagogicky působí na Konzervatoři Jana Deyla.