Ohlédnutí za 53. Vizovickým zámeckým kulturním létem Aloise Háby

Před koncem roku i Kruh přátel hudby Vizovice hodnotil svou práci za rok 2020. Jeho stěžejní činností je organizování Vizovického zámeckého kulturního léta Aloise Háby. To se letos uskutečnilo už po třiapadesáté. Tento ročník patřil k těm organizačně nejnáročnějším. Celý program připravený a smluvně zajištěný na období květen – září 2020 jsme kvůli koronavirovým restrikcím museli posunout na červenec až říjen. Najít nové termíny bylo docela náročné, protože na konec léta a začátek podzimu se přesunovalo i mnoho dalších kulturních akcí. A tak můžeme být spokojení, že se všech devět plánovaných koncertů mohlo uskutečnit za vlídného až nadšeného zájmu posluchačů.

Za spolupráci při koncertech patří poděkování spolupracujícím organizacím: Domu kultury Vizovice, Státnímu zámku Vizovice, Římskokatolické farnosti Vizovice a Centru pro rodinu Vizovice.

Děkujeme všem, kdo naše koncerty podpořili finančními nebo věcnými dary nebo objednávkou služeb: MUDr. Vladimíře a Stanislavu Kubíčkovým, společnostem AB květinářství s.r.o., BCServis CZ s.r.o, Dřevosklad Vizovice s.r.o., Global Enterprises s.r.o., KOMA MODULAR s.r.o., ROSTRA s.r.o., RUDOLF JELÍNEK a.s., VALENDIN spol. s r.o., ZLATÝ JELEN VIZOVICE s.r.o. a také dalším dárcům, kteří si nepřejí zveřejnění. Děkujeme Nadaci Český hudební fond za nadační příspěvek a Zlínskému kraji za dotaci z Fondu Zlínského kraje. (Zlínský kraj byl ze všech podporovatelů nejštědřejší – dotace podle uzavřené smlouvy činí 61 900 Kč.)

Vít Sušila